Vitajte na našej www stránke!

Akademické súťaže v poľovníckom trúbení a vábení jeleňov

20190319105446_lesnica.png
V dňoch 15. až 17.3.2019 sa konal v krásnych priestoroch zámku v Kostelci nad Černými lesy 4. ročník medzinárodnej Akademické súťaže v poľovníckom trúbení a vábení jeleňov.

Medzi študentmi zo stredných lesníckych škôl Českej republiky, Slovenska a Poľska a lesníckych fakúlt Prahy a Brna patrila sa naša škola určite nestratila.

Školu pod vedením Ing. Daňka reprezentovalo 8 žiakov : Aneta Richtarčíková, Simona Višňovská, Anna Petrová, Jakub Rybovič, Karol Jančík, Adam Bučko, Ján Filipovský a Daniel Šimon.

V priestoroch  účelového zariadenia České zemědělské univerzity v Prahe sa  súťažilo  v hre na lesné rohy a lesnice v jednotlivcoch a v súboroch a  zároveň vo vábení jeleňov. Sprievodnou akciou bol odborný seminár o vábení jeleňov, ktorého sa zúčastnil aj naši žiaci Daniel Šimonom a Ján Filipovský. Ukážky vábenia predvádzali súťažiacich včítane našich žiakov. Súťaž bola perfektne organizovaná, malá vysokú spoločenskú aj odbornú úroveň. Naši žiaci nesklamali, v ťažkej konkurencii žiakov českých škôl sa umiestnili vo vábení v strede súťažného poľa. V trúbení súbor lesničiarov dosiahol historický úspech, keď zo stredoškolských súborov sa umiestnil najlepšie a celkovo obsadil 3. miesto. V súbore sa predstavili  Anna Petrová, Simona Višňovská, Aneta Richtarčíková, Jakub Rybovič, Adam Bučko a Karol Jančík. Sbor trubačov našej školy bol dokonca v honotení lepší ako dva súbory  z LDF Brno.

Srdečne blahoželáme.


Galéria

Späť